BLAGOSLOV LIPOŠOVEGA KRIŽA NA DOLGI GORI

Danes, 13. julija, ob 15 uri, vabljeni na blagoslov Lipošovega križa na Kedenšekvo domačijo na Dolgo Goro.

 

ŠMARJETNA NEDELJA IN 260 LET OD POSVETITVE ŽUPNIJSKE CERKVE NA SLADKI GORI

Leto 2014 je za našo župnijo praznično leto, saj župnijska cerkev praznuje 260 let od kar je bila posvečena. Osrednje praznovanje tega jubileja bo na šmarjetno nedeljo 20. julija, ko bomo blagoslovili tudi vsa obnovitvena dela na župnijski cerkvi in kapeli. Bodimo ponosni na to cerkev, saj je s svojo lepoto, ime kraja Sladka Gora ponesla v svet. Z nami bo naš g. škof Stanislav Lipovšek. Lepo povabim vse župljane k tej slovesnosti in hkrati tudi k sodelovanju pri pripravi. Naj bo to slavje praznik naše župnije in vseh župljanov. Povabite na praznovanje sorodnike, prijatelje in znance.

PROŠNJA ZA POMOČ PRI PRIPRAVI NA ŠMARJETNO NEDELJO

S prošnjo se obračam na vse vernike naše župnija, da po svojih močeh pomagate pri pripravi na praznovanje šmarjetne nedelje. V ponedeljek od 9. ure dalje prosimo za pomoč pri čiščenju cerkve, župnišča, dvorane in okolice cerkve. V četrtek in petek povabljeni k pletenju vencev v župnijsko dvorano, ki bodo krasili župnijsko cerkev. Prosim za zelenje, da ga čim več naberete. Vse pa naprošam, za pomoč pri pogostitvi vseh ljudi, ki bo po slovesnosti pred župnijsko cerkvijo. Gospodinje naprošene za kruh, pecivo, kakšne namaze in meso za obložene kruhke. Vse to prinesite v kuhinjo v župnišče. Res naprošam vse, da stopimo skupaj in pripravimo praznovanje naše župnijske cerkev, kajti to je pravzaprav praznik vseh župljanov. Po slovesnosti bo kulturni program, ki ga oblikujejo razne skupine, ki delujejo v kulturnih društvih po naši župniji.

POTEK PRAZNIČNEGA DNE

Praznovanje šmarjetne nedelje bo potekalo malo drugače kot običajno in sicer:

Ob 9.30 uri bo sprejem škofa pri kapeli in blagoslov kapele, na tem mestu so pred 260 leti, takratni sladkogorčani sprejeli goriškega nadškofa Karla Mihaela Attemsa, ki je posvetli župnijsko cerkev.

Ob 10. uri bo telovska procesija kot običajno, po procesiji pa slovesna sveta maša. Pri maši bodo sodelovali odrasli mešan cerkveni pevski zbor, otroški cerkveni pevski zbor, godba na pihala iz Svetine ter predstavniki kulturnih skupin in društev  iz župnije. Ob sklepu maše bo blagoslov obnovitvenih dela na fasadi cerkve, po blagoslovu bodo pete litanije Matere Božje pred izpostavljenim Najsvetešim.

Med tem bo darovanje okoli oltarja, vaš dar pa bo namenjen za dokončno poplačilo vseh zaključnih del na župnijski cerkvi in kapeli, ki so bila izvedena v tem mesecu. Bog povrni za vsak vaš dar. Pri tem pa boste prejeli pominsko podobico in ročno izdelan spominek na ta praznik. Vrednost vseh obnovitvenih del, ki smo jih naredili v zadnjih dveh letih na župnijski cerkvi in kapeli, znaša 55344€. Bog povrni vsem dobrotnikom, znanim in neznanim, ki ste s svojimi darovi podprli obnovo. Bog lonaj.

Po končani slovesnosti pa bo druženje s pogostitvijo pred cerkvijo, ki ga bo obogatil kultruni program vseh kulturnih skupin v župniji. Res vsi lepo vabljeni na praznovanje.

ROMANJE V MEDŽUGURJE

V času od petka 12. do nedelje 14. septembra 2014, bomo poromali v Medžugurje. Cena romanja je 115€. Ob prijavi prosimo, da posredujete svoje osebne podatke.

OBNOVA STREHE NA CERKVI SV. PANKRACIJA V LEMBERGU

Načrtovana obnovitvena dela na cerkvi sv. Pankracija v Lembergu so tik pred zaključkom. Na vse vas se obračam z veliko prošnjo, da pomagate po svojih močeh pri zbiranju sredstev za obnovo. Svoj dar lahko darujete po sv. maši v župnišču ali v zakristiji ali pa preko tekočega računa župnije Sladka Gora, ki je odprt pri banki Celje SI 56 0600 0093 0911 045 » za obnovo«. Hvaležni vam bomo za vsak vaš dar. Do sedaj je bilo 121 darovalcev, ki so darovali 10136€. Postanite dobrotnik cerkve sv. Pankracija v Lembergu. Naj nas Sladkogorska Mati Božja in sv. Pankracij vodita in varujeta skozi to obnovo.

 

KRIŠTOFOVA NEDELJA

Na krištofvo nedeljo, ki jo bomo obhajali 27. julija, bomo pri obeh mašah blagoslovili prevozna sredstva in voznike. Bogu se bomo zahvalili za vsak srečno prevožen kilometer. Pri tem se bomo spomnili tudi naših misijonarjev, ki v daljnih deželah oznajajo evangelij naj bolj ubogim. Vaš dar, ki ga boste namenili ob tej nedelji, bo manjen za prevozna sredstva za naše misijonarje. Bog povrni za vsak vaš dar. Ob tej priložnosti boste prejeli tudi nalepko.

ŽUPNIJSKO ROMANJE V VUZENICO, VUHRED IN RUŠE

V soboto, 6. septembra 2014, lepo povabljeni na enodnevno župnijsko romanje. Romarska pot nas bo vodila najprej v Vuzenico, kjer je bil bl. A. M. Slomšek župnik v leti 1838 – 1844. Nato se bomo odpravili v Vuhred, kjer je župnik nekdanji sladkogorski župnik dr. Ivan Rojnik, tu bomo imeli romarsko sv. mašo. Večernice pa bomo imeli v romarski cerkvi Marijinega rojstva v Rušah. Lepo povabljeni na romanje.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V tednu, ki je pred nami povabljeni, da za slovesnsto okrasimo cerkev vsi

V tednu od 21. 7. do 27. 7. skrbijo za župnijsko cerkev verniki iz Dolge Gore.

BLAGOSLOV LIPOŠOVEGA KRIŽA NA DOLGI GORI

Danes, 13. julija, ob 15 uri, vabljeni na blagoslov Lipošovega križa na Kedenšekvo domačijo na Dolgo Goro.

 

ŠMARJETNA NEDELJA IN 260 LET OD POSVETITVE ŽUPNIJSKE CERKVE NA SLADKI GORI

Leto 2014 je za našo župnijo praznično leto, saj župnijska cerkev praznuje 260 let od kar je bila posvečena. Osrednje praznovanje tega jubileja bo na šmarjetno nedeljo 20. julija, ko bomo blagoslovili tudi vsa obnovitvena dela na župnijski cerkvi in kapeli. Bodimo ponosni na to cerkev, saj je s svojo lepoto, ime kraja Sladka Gora ponesla v svet. Z nami bo naš g. škof Stanislav Lipovšek. Lepo povabim vse župljane k tej slovesnosti in hkrati tudi k sodelovanju pri pripravi. Naj bo to slavje praznik naše župnije in vseh župljanov. Povabite na praznovanje sorodnike, prijatelje in znance.

PROŠNJA ZA POMOČ PRI PRIPRAVI NA ŠMARJETNO NEDELJO

S prošnjo se obračam na vse vernike naše župnija, da po svojih močeh pomagate pri pripravi na praznovanje šmarjetne nedelje. V ponedeljek od 9. ure dalje prosimo za pomoč pri čiščenju cerkve, župnišča, dvorane in okolice cerkve. V četrtek in petek povabljeni k pletenju vencev v župnijsko dvorano, ki bodo krasili župnijsko cerkev. Prosim za zelenje, da ga čim več naberete. Vse pa naprošam, za pomoč pri pogostitvi vseh ljudi, ki bo po slovesnosti pred župnijsko cerkvijo. Gospodinje naprošene za kruh, pecivo, kakšne namaze in meso za obložene kruhke. Vse to prinesite v kuhinjo v župnišče. Res naprošam vse, da stopimo skupaj in pripravimo praznovanje naše župnijske cerkev, kajti to je pravzaprav praznik vseh župljanov. Po slovesnosti bo kulturni program, ki ga oblikujejo razne skupine, ki delujejo v kulturnih društvih po naši župniji.

POTEK PRAZNIČNEGA DNE

Praznovanje šmarjetne nedelje bo potekalo malo drugače kot običajno in sicer:

Ob 9.30 uri bo sprejem škofa pri kapeli in blagoslov kapele, na tem mestu so pred 260 leti, takratni sladkogorčani sprejeli goriškega nadškofa Karla Mihaela Attemsa, ki je posvetli župnijsko cerkev.

Ob 10. uri bo telovska procesija kot običajno, po procesiji pa slovesna sveta maša. Pri maši bodo sodelovali odrasli mešan cerkveni pevski zbor, otroški cerkveni pevski zbor, godba na pihala iz Svetine ter predstavniki kulturnih skupin in društev  iz župnije. Ob sklepu maše bo blagoslov obnovitvenih dela na fasadi cerkve, po blagoslovu bodo pete litanije Matere Božje pred izpostavljenim Najsvetešim.

Med tem bo darovanje okoli oltarja, vaš dar pa bo namenjen za dokončno poplačilo vseh zaključnih del na župnijski cerkvi in kapeli, ki so bila izvedena v tem mesecu. Bog povrni za vsak vaš dar. Pri tem pa boste prejeli pominsko podobico in ročno izdelan spominek na ta praznik. Vrednost vseh obnovitvenih del, ki smo jih naredili v zadnjih dveh letih na župnijski cerkvi in kapeli, znaša 55344€. Bog povrni vsem dobrotnikom, znanim in neznanim, ki ste s svojimi darovi podprli obnovo. Bog lonaj.

Po končani slovesnosti pa bo druženje s pogostitvijo pred cerkvijo, ki ga bo obogatil kultruni program vseh kulturnih skupin v župniji. Res vsi lepo vabljeni na praznovanje.

ROMANJE V MEDŽUGURJE

V času od petka 12. do nedelje 14. septembra 2014, bomo poromali v Medžugurje. Cena romanja je 115€. Ob prijavi prosimo, da posredujete svoje osebne podatke.

OBNOVA STREHE NA CERKVI SV. PANKRACIJA V LEMBERGU

Načrtovana obnovitvena dela na cerkvi sv. Pankracija v Lembergu so tik pred zaključkom. Na vse vas se obračam z veliko prošnjo, da pomagate po svojih močeh pri zbiranju sredstev za obnovo. Svoj dar lahko darujete po sv. maši v župnišču ali v zakristiji ali pa preko tekočega računa župnije Sladka Gora, ki je odprt pri banki Celje SI 56 0600 0093 0911 045 » za obnovo«. Hvaležni vam bomo za vsak vaš dar. Do sedaj je bilo 121 darovalcev, ki so darovali 10136€. Postanite dobrotnik cerkve sv. Pankracija v Lembergu. Naj nas Sladkogorska Mati Božja in sv. Pankracij vodita in varujeta skozi to obnovo.

 

KRIŠTOFOVA NEDELJA

Na krištofvo nedeljo, ki jo bomo obhajali 27. julija, bomo pri obeh mašah blagoslovili prevozna sredstva in voznike. Bogu se bomo zahvalili za vsak srečno prevožen kilometer. Pri tem se bomo spomnili tudi naših misijonarjev, ki v daljnih deželah oznajajo evangelij naj bolj ubogim. Vaš dar, ki ga boste namenili ob tej nedelji, bo manjen za prevozna sredstva za naše misijonarje. Bog povrni za vsak vaš dar. Ob tej priložnosti boste prejeli tudi nalepko.

ŽUPNIJSKO ROMANJE V VUZENICO, VUHRED IN RUŠE

V soboto, 6. septembra 2014, lepo povabljeni na enodnevno župnijsko romanje. Romarska pot nas bo vodila najprej v Vuzenico, kjer je bil bl. A. M. Slomšek župnik v leti 1838 – 1844. Nato se bomo odpravili v Vuhred, kjer je župnik nekdanji sladkogorski župnik dr. Ivan Rojnik, tu bomo imeli romarsko sv. mašo. Večernice pa bomo imeli v romarski cerkvi Marijinega rojstva v Rušah. Lepo povabljeni na romanje.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V tednu, ki je pred nami povabljeni, da za slovesnsto okrasimo cerkev vsi

V tednu od 21. 7. do 27. 7. skrbijo za župnijsko cerkev verniki iz Dolge Gore.