ŠMARJETNA NEDELJA: V sredo, 20. julija obhajamo god sv. Marjete Antiohijske, ki je drugotna zavetnica naše župnije, zato bomo v nedeljo, 24. julija obhajali Šmarjetno nedeljo. Ob 10. uri bo Telovska procesija in po njej slovesna sveta maša. Pri procesiji sodeluje godba na pihala iz Šmarja.

Kakor se v družini pripravimo na družinsko praznovanje, tako se je potrebno tudi v župniji pripraviti na župnijski praznik, zato vas vabim, da po svojih močeh prispevate svoj delež k praznovanju Šmarjetne nedelje – čiščenje cerkve in njene okolice, postavitev oltarjev za procesijo, pripravi bogoslužja in dobrot za pogostitev pred cerkvijo.

Za Šmarjetno nedeljo se spletejo venci, zato naprošam, da bi nabrali žingerl. V četrtek, 21. julija in v petek, 22. julija od 14. ure naprej se v župnijski dvorni pletejo venci.

Za praznik se tudi spodobi, da je po maši pogostitev, zato naprošam dobre gospodinje za kakšen kos kruha, peciva… Vinogradnike pa prosim, da v soboto, 23. julija ob 20. uri v župnišče prinesejo vino, da ga lahko postrežemo ob koncu bogoslužja na Šmarjetno nedeljo in pri romarskem shodu, ki bo 13. avgusta.

Lepo vabljeni k našemu župnijskemu praznovanju. Povabite tudi svoje sorodnike, prijatelje in znance.

 

KRIŠTOFOVA NEDELJA

God sv. Krištofa letos pade na nedeljo, 24. julija, in v Sloveniji bomo tradicionalno obhajali Krištofovo nedeljo, posvečeno voznikom, blagoslovu vozil, prošnji za srečno vožnjo in zbiranju sredstev v okviru misijonske vozniške akcije MIVA.

Ustanova Miva – Slovenija, ki deluje v okviru Misijonskega središča Slovenije in je članica svetovne Mive, že več desetletij zbira sredstva za prevozna sredstva v misijonih. Naj vas geslo Mivine akcije Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti vsako leto spomni na lepe trenutke v vašem avtu in srečno prevožene poti.

Vsi smo danes še kako vezani na prometna sredstva. Krištofova nedelja nas vsako leto v juliju poveže v skupni molitvi in prošnji k nebeškemu Očetu, da bi nas vse na priprošnjo sv. Krištofa varoval pri vseh vožnjah na vseh poteh našega življenja. Vozniki, pa tudi drugi, ob tej priložnosti namenijo svoj dar za srečno prevožene kilometre. Kako mogočen je ta dar in kako rešilen za naše misijonarje in ljudi v tretjem svetu, zgovorno pričajo vozila, ki so sad te akcije.

Da lahko misijonarji opravljajo svoje človekoljubno poslanstvo, potrebujejo prevozna sredstva. Njihovo delo je večinoma v krajih, ki so zelo oddaljeni od središč. Dobro vozilo jim omogoča, da lahko prevažajo v te kraje hrano, gradbeni material, učitelje, katehiste in otroke, predvsem pa bolnike in tako rešujejo življenja. Krištofova nedelja je zato obilen božji blagoslov za vse voznike, saj jim poleg blagoslova Bog podarja tudi zavest, da morajo odgovorno in pametno voziti. Je pa še poseben blagoslov, ki ga Bog preko darov, zbranih ob tej nedelji za akcijo MIVA, poklanja našim misijonarjem in jim omogoča varna in rešilna pota posebej po brezpotjih Afrike, Azije in južne Amerike.

Krištofova nedelja nas tako povezuje z božjo dobroto in božjim varstvom. Naša dobrota pa objema misijonarje in ljudi v misijonskih deželah.

Ker 24. julija obhajamo Šmarjetno nedeljo, zato bomo obhajali Krištofovo nedeljo, 31. julija. Takrat bo pri obeh sv. mašah pred sklepnim blagoslovom še blagoslov šoferjev, avtov in nalepk. Pri izhodu iz cerkve boste prejeli blagoslovljeno nalepko (vzamete, kolikor jih rabite) in jih nalepite na svoje  avtomobile, kombije, motorje, kolesa, traktorje, … . Prav tako boste lahko ob izhodu iz cerkve namenili svoj dar za MIVO.

 

ORATORIJ na Sladki Gori BO od torka, 23. do petka 26. avgusta.

Na oratoriju bomo spoznavali sv. Ignacija Lojolskega, saj obhajamo 500-letnico njegovega spreobrnjenja. Ignacij je eden ključnih svetnikov, ki je močno zaznamoval zgodovino Cerkve. Prijavnice za oratorij dobite v župnijski cerkvi na Sladki Gori ali pa na spletu. Prijave sprejemamo do 1. avgusta.

 

SKAVTI NA SLADKI GORI: Od 22. do 27. julija bodo v župnišču skavti iz Maribora. Od 30. julija do 6. avgusta pa skavti iz Velenja.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

Od 18. do 24. julija naše svetišče čistijo in krasijo verniki iz Sladke Gore in Pečice.

Od 25. do 31. julija naše svetišče čistijo in krasijo verniki iz Polžanske vasi in Bobovega.